22
Ja
Główne zasady nauki języka angielskiego metodą Callana
22.01.2015 16:25

Nauka języka angielskiego metodą Callana wciąż jest bardzo popularna. W sumie nie do końca wiadomo, w czym tkwi jej fenomen, jednak zasługuje na chwilę uwagi. W tym artykule postaram się podać jej najważniejsze zasady.

 

  1. Osoby prowadzące zajęcia bardzo szybko mówią i zadają pytania, tak by uczestnicy osłuchiwali się z takim językiem, jakiego używa się na co dzień w Anglii. Poza tym pomaga im to błyskawicznie odpowiadać na zadane pytania.
  2. Lektorzy bardzo często się zmieniają, dzięki czemu osoby biorące udział w zajęciach mają okazję osłuchać się z różnymi akcentami.
  3. Nauka opiera się m.in. na powtórkach. Każde zajęcia rozpoczyna się od powtórki materiału z poprzedniego spotkania, dzięki czemu wiedza utrwala się w pamięci uczestników.
  4. W trakcie zajęć obowiązuje całkowity zakaz używania języka polskiego. Mówi się tylko po angielsku, również wtedy gdy objaśniane są skomplikowane zagadnienia gramatyczne.
  5. Lektorzy regularnie organizują dyktanda i sprawdziany, by sprawdzić, czy uczestnicy przyswajają wiedzę na bieżąco i umieją ją zastosować w praktyce.
  6. Na zajęciach zawsze czyta się na głos.
  7. Lektor natychmiast koryguje błędy, które pojawiają się w wypowiedzi odpowiadającej osoby.

Metoda jest idealna dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim i chcą opanować podstawowy materiał. Niestety średnio nadaje się dla kogoś, kto jest na etapie zaawansowanym. Jej wadą jest także mała ilość ćwiczeń gramatycznych. Za to jest doskonała, gdy ktoś chce nauczyć się języka użytkowego.

Więcej o metodzie Callana można poczytać tutaj. Znajdziesz tam bardziej szczegółowy opis przeprowadzanych zajęć.

 

Zdjęcie - Ambro/FreeDigitalPhotos.net


Datenschutzerklärung
Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!